Pomoc:Pomoc

Z SYSTEM-KANBAN.PL

Wprowadzenie

Od niedawna każdy użytkownik może modyfikować zawartość tej strony. Artykuły edytuje się podobnie jak artykuły Wikipedii (strona pracuje na takim samy silniku). Jeśli widzisz na stronie jakiś błąd, popraw nas. Jeśli chciałbyś podzielić się swoją wiedzą, nie wahaj się i utwórz nowy artykuł. Inni użytkownicy będą Ci wdzięczni. Pochwal się swoją wiedzą!

Załóż konto i rozpocznij edycję. Poniżej więcej informacji o tym jak zacząć.

Częste pytania

 • Chcę coś zmienić. Czy muszę być zalogowany? Niestety, obecnie ze względu na duży SPAM, wymagamy od redaktorów zalogowania się i potwierdzenia swojego adresu email.
 • W artykule jest błąd. Czy mogę go poprawić? Oczywiście. Śmiało. jeśli znajdziesz literówkę, błąd ortograficzny lub inny błąd redakcyjny bez obaw zmodyfikuj stronę klikając w przycisk "Edytuj".
 • Chcę napisać nowy artykuł. Co muszę zrobić? Musisz jedynie założyć konto i potwierdzić swój email. Przed utworzeniem nowego artykułu zalecamy przeczytanie strony Jak utworzyć nowy artykuł.
 • Zmodyfikowałem lub utworzyłem artykuł. Dlaczego go nie widać? Każda zmiana wprowadzona na stronie jest zatwierdzana przez administratorów. Jest to zabezpieczenie przed SPAMem. Zatwierdzanie nie trwa dłużej niż jedną dobę.
 • Czy treści opublikowane na stronie SYSTEM-KANBAN.PL można wykorzystać po za nią? Oczywiście. Na stronie dzielimy się wiedzą na zasadach Creative Commons – za uznaniem autora, na tych samych zasadach. Oznacza to że treści tu opublikowane można kopiować na inne strony. Jest jednak klika warunków, o których przeczytasz na tej stronie. Pełną treść licencji na jakiej publikowane są artykuły znajdziesz na tej podstronie: Prawa autorskie.
 • Czy ktoś może zmienić mój artykuł? Oczywiście. Strona działa na takiej samej zasadzie jak Wikipedia. Oznacza to że zarówno Ty jak i inni redaktorzy mogą modyfikować wszystkie treści zamieszczone na stronie. Przed opublikowaniem artykułu musisz mieć świadomość że każdy może go zmienić.
 • W jaki sposób usunąć swój artykuł? Ze względów bezpieczeństwa uprawnienia do usuwania artykułów ma tylko administrator witryny. Jeśli chcesz usunąć swój nowy artykuł napisz do administratora strony.

Zasady redagowania artykułów

Nad czym obecnie pracujemy

 • Wzmianki: lista najczęściej linkowanych stron, które jeszcze nie istnieją.

Tworzenie nowych artykułów z wzmianek: Aby utworzyć nowy artykuł otwórz listę wzmianek i kliknij dowolny link z listy. Otworzy się strona na której można rozpocząć edycję.

Lista wzmianek generowana jest automatycznie.

Uprawnienia

Aby dołączyć do grupy redaktorów należy założyć konto i zweryfikować swój email. Jest to obecnie wymagane ze względu na SPAM.

 • Każdy użytkownik ma możliwość czytania artykułów
 • Każdy użytkownik, który założy konto ma możliwość zmiany swoich preferencji wyświetlania strony, zmiany skórki serwisu
 • Każdy użytkownik, który założy konto i dodatkowo zweryfikuje swój email ma dodatkowo możliwość tworzenia/edytowania artykułów, brania udziału w dyskusjach oraz ma dostępne wszystkie funkcje korzystające z poczty elektronicznej (Adres e-mail weryfikuje się podczas rejestracji konta. Jeśli nie zweryfikowałeś swojego maila po rejestracji, możesz to zrobić w każdej chwili na stronie "Preferencje").
 • Ze względu na dużą ilość spamu każda zmiana artykułu jest zatwierdzana przez administratora strony
REKLAMA
Ciasteczka cookie pomagają nam usprawniać nasze usługi. Korzystając z witryny, zgadzasz się na wykorzystywanie ciasteczek.