Start

Drogi czytelniku!

Prawdopodobnie znalazłeś na tym serwisie poprzez wyszukiwarkę internetową (niekoniecznie na stronie głównej). Podstrona ta została stworzona aby umożliwić Ci poprawną nawigację po serwisie. System zarządzania treścią zainstalowany na tej witrynie został ustawiony w ten sposób, że na stronie głównej wyświetlane są artykuły opublikowane najwcześniej. Konfiguracja taka pozwala na szybkie znalezienie aktualnych / ostatnio dodanych informacji. Niestety sytuacja taka jest mało wygodna dla nowych czytelników witryny. W tym celu powstała ta podstrona.

Poniżej znajdziesz streszczenia każdej podstrony serwisu KANBAN. Zapraszam do lektury i komentowania artykułów.
Lekturę na temat systemu kanban polecamy zacząć w następującej kolejności:

1. KANBAN – prezentacja metody:

Na podstronie znajdziesz szczegółowy opis systemu zarządzania produkcją i magazynami. Kanban jest to metodą minimalizująca zapasy magazynowe i optymalizującą w szczególności produkcję seryjną. Podstrona zawiera opisany rozwój historyczny systemu, którego historia sięga 1947 roku.  Przed wdrożeniem metody polecamy przeczytanie warunków jakie należy spełnić aby kanban mógł być wdrożony. Podstrona zawiera również wypisane wady jak i zalety systemu, którego największą cechą jest  zwiększenie produktywności firmy. Kolejnym krokiem przygotowującym do próby wdrożenia KANBAN jest poznanie jego wymagań dotyczących stosowania w firmir. Na podstronie dowiesz się również o podstawowych wymogach jakie muszą zostać spełnione.

2. Zastosowanie kanban:

Podstrona zawiera listę i opisy kilku najpopularniejszych obszarów w których można zastosować metodę. Oczywiście nie jest to lista zamknięta. Jeśli znasz jakieś obszary w których zastosowanie systemu kanban ma sens,  podziel się z innymi w komentarzach.

3. Karta KANBAN

Jest to jeden z podstawowych sygnałów systemu kanban. Znajdziesz tu kilka zdjęć oraz szczegółowy opis działania kart.

4. Sygnały KANBAN

Prezentacja podstawowych narzędzi które umożliwiają poprawne działanie metody kanban.

5. Zasada działania kanban 

Szczegółowy opis działania systemu kanban, różnice między standardowym podejściem do produkcji a kanbanem, opis systemu pull, wąskie gardła.

6. Wdrożenie metody kanban

Opisuje jak w kilku krokach wdrożyć system kanban w środowisku produkcyjnym.

7. Optymalizacja kanban

 

Autor: Paweł

Ostatnia aktualizacja:

Comments are closed .