Sygnały kanban

Reklama

Sygnały kanban

Opublikowany 7 stycznia 2013 | Brak komentarzy do Sygnały kanban

W artykule tym przedstawione zostaną podstawowe narzędzia kanban za pomocą których sterowana jest produkcja. Możliwości w tej dziedzinie są niemal nieograniczone, na stronie tej znajdziesz opis najbardziej popularnych narzędzi kanban.

Pojemnik kanban

Jest to alternatywa dla kart kanban. Na pojemniku kanban powinny znajdować się takie same informacje jak na karcie kanban. W firmach produkcyjnych najczęściej stosowane są systemy dwu-pojemnikowe. Na regale kanban znajduje się miejsce dla dwóch pojemników. W przypadku gdy jeden z pojemników zostanie opróżniony powinien zostać odesłany do dostawce celem uzupełnienia zapasu. W celu uniknięcia zbędnych kosztów transportu powinno się regulować wielkość partii i wielkość pojemnika.

Karta kanban

Jest to zazwyczaj kartonowa / plastikowa fiszka, na której znajdują się informacje takie jak wielkość partii, miejsce składowania, indeks materiału, nazwa materiału, numer karty kanban. Szczegółowy opis kart kanban.

Tablica kanban

Tablice kanban mogą pełnić wiele funkcji w obwodach sterowania. Tablice Kanban są postrzegane jako wariacje na tradycyjnych kart Kanban. Po pierwsze służą one do wywoływania zleceń produkcyjnych po drugie mogą służyć do planowania zdolności produkcyjnej. Zamiast karty kanban reprezentującej popyt lub zdolności, wykorzystuje się magnesy, plastikowe żetony, kolorowe podkładki lub Sticky Notes do reprezentowania elementów pracy.  Każdy z tych obiektów stanowi element w procesie produkcji i porusza się po tablicy. Tablica kanban jest zwykle podzielona na trzy sekcje: “do zrealizowania”, “praca w toku” i “zakończono”. Działanie tablicy kanban świetnie przedstawia następująca prezentacja.

Ciąg dalszy na następnej stronie. Znajdziesz na niej:

  • Sygnał kanban dla materiałów nietypowych
  • E-Kanban

Reklama

» Tagi:

Autor: Paweł

Ostatnia aktualizacja:

Inne artykuły w kategorii Kanban: