System PULL: Różnice pomiędzy wersjami

Usunięte 12 bajtów ,  11 sty 2023
m
brak opisu edycji
mNie podano opisu zmian
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
System ciągniony to technika Lean, która pozwala ograniczyć marnotrawstwo dowolnego procesu produkcyjnego. Zastosowanie systemu pull pozwala na rozpoczęcie nowej pracy tylko wtedy, gdy jest na to zapotrzebowanie ze strony klienta bądź wydziału produkcyjnego. Pozwala to zmniejszyć koszty ogólne i zoptymalizować [[Koszty utrzymania magazynu|koszty przechowywania]].
System ciągniony to technika Lean, która pozwala ograniczyć [[marnotrawstwo]] dowolnego procesu produkcyjnego. Zastosowanie systemu pull pozwala na rozpoczęcie nowej pracy tylko wtedy, gdy jest na to zapotrzebowanie ze strony klienta bądź wydziału produkcyjnego. Pozwala to zmniejszyć koszty ogólne i zoptymalizować [[Koszty utrzymania magazynu|koszty przechowywania]].


Systemy ciągnione są częścią zasad [[Lean Management|Lean Manufacturing]], które narodziły się pod koniec lat 40. XX wieku. System Pull ma na celu stworzenie przepływu pracy, w którym praca jest wykonywana tylko wtedy, gdy istnieje na nią zapotrzebowanie.
Systemy ciągnione są częścią zasad [[Lean Manufacturing]], które narodziły się pod koniec lat 40. XX wieku. System Pull ma na celu stworzenie przepływu pracy, w którym praca jest wykonywana tylko wtedy, gdy istnieje na nią zapotrzebowanie.


== Cele systemu PULL ==
== Cele systemu PULL ==